Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 399 zł
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 399,00 zł.

Infolinia.: 660-48-54-64 (pon-pt 9:00 – 18:00)

mail: sklep@sypialniamarzen.pl

AMZ Szamotuły

   

AMZ SZAMOTUŁY to czołowy polski producent wysokiej jakości kołder. Jest to w pełni polska firma rodzinna z tradycjami i dużym doświadczeniem. Powstała w 1991 roku w Szamotułach w woj. Wielkopolskim. 

Od początku firma produkowała wyroby z pasją, szybko zdobywając uznanie w kraju i za granicą. Cechują ją najszersza oferta produktów, gdzie każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. 

Certyfikaty i atesty: Produkty z wypełnieniem naturalnym (puch, półpuch, pierze) otrzymały atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, zapewniający o bezpiecznym użytkowaniu. Syntetyczne kołdry i poduszki z kolei posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, poświadczający o nie używaniu do produkcji materiałów toksycznych i rakotwórczych.

Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Złoty Medal MTP podczas targów HOME DECOR 2016 za puchową kolekcję kołder i poduszek DREAM. Kolekcja ta zyskała również przyznawany przez konsumentów Złoty Medal MTP 2016 - wybór konsumentów. Rok później podczas tej samej imprezy targowej Home Decor 2017 Złoty Medal MTP oraz Złoty Medal MTP Wybór Konsumentów zdobyła termoaktywna kolekcja OUTLAST.

Na zamówienie możliwe jest wyprodukowanie wyrobów w dowolnym rozmiarze i o dowolnej gramaturze z całego asortymentu. W razie potrzeb prosimy o kontakt.

Poniżej dla Państwa wygody i łatwości zapoznania się z pełną ofertę AMZ Szamotuły prezentujemy pokrótce wszystkie kolekcje kołder i poduszek. Prezentowane w kolejności od najbardziej luksusowych i komfortowych:

Linia N.A.T.U.R.A.L. - Kołdry i poduszki wypełnione naturalnymi surowcami, takimi jak: puch, półpuch i pierze. Pokryte puchoszczelną bawełnianą tkaniną pokryciową (inletem). Puch do dnia dzisiejszego jest najdoskonalszym materiałem jakim można wypełnić pościel. Miękki, sprężysty i wyporny. Świetnie optymalizuje wilgotność i temperaturę podczas snu, zapewniając najwyższy komfort i wygodę. Przygotowywane zgodnie z europejskimi normami czystości i bezpieczeństwa wyrobów puchowych PN-EN 12934. Posiadają atest PZH - wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Exclusive - Grupa produktów puchowych najwyższej jakości. Najbardziej miękkich, leciutkich i otulających. Wypełnione niezwykle delikatnymi, miękkimi i sprężystymi puchami, które zostały doskonale przygotowane dzięki systemowi EEC System. Pokryte aksamitnymi i otulającymi tkaninami. To właśnie połączenie delikatnego puchu z odpowiednią tkaniną pozwala uzyskać najdoskonalsze wyroby puchowe. Które są wyjątkowe lekkie, miękkie zapewniając jednocześnie odpowiednią klasę cieplną.

Technologicznie wyroby z grupy AMZ Natural Exclusive wyróżnia: Kołdry całoroczne i zimowe szyte są w technologii ciepłego szwu, zapewniając lepszą termoizolację. W kolekcjach Natural Outlast, Silver, Organic Cotton, Dream i Basic+ występują wyższe poduszki 3-komorowe, zapewniające wyższą sprężystość. Kołdry i poduszki na bokach przy bizie przeszywane są stębnówką dwuigłową, jeszcze lepiej uszczelniając produkt oraz polepszając wygląd.

Wyroby z kolekcji:

- Kolekcja ROYAL - Produkty najwyższej jakości zapewniające nieziemski komfort. Cechuje ją doskonałe wypełnienie w postaci bardzo wypornego polskiego puchu gęsiego 100% eksportowego. Pokryta najdelikatniejszą tkaniną pokryciową o gramaturze 70g/m2. To kolekcja dla koneserów poszukujących wyjątkowo luksusowych produktów. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

- NATURAL OUTLAST - innowacyjna kolekcja puchowych kołder i poduszek pokrytych termoaktywną tkaniną bawełnianą z domieszką termoaktywnego włókna OUTLAST. Wypełnione doskonałym puchem gęsim 100%. Produkt łączący znane i cenione zalety puchu gęsiego z kosmiczną technologią - Outlast został stworzony przez NASA na potrzeby skafandrów kosmonautów. Dzisiaj tą technologią może cieszyć się każdy z nas. Kołdry i poduszki zapewnią optymalną temperaturę podczas snu. Redukując przegrzewanie się i pocenie oraz związane z nimi przebudzania się w nocy. Zapewniają tym samym większą ilość głębokiego snu i bardziej efektywny sen.
Poduszki - Poduszki 3-komorowe Kołdry letnie - Kołdry całoroczne

Kolekcja SILVER PRESTIGE - Jedna z ciekawszych kolekcji puchowych dostępnych w Polsce. Cechą szczególną jest innowacyjna bawełniana tkanina pokryciowa zawierająca 2% dodatek srebra w postaci wplecionych nitek. Dzięki czemu jest antybakteryjna, antystresowa oraz prozdrowotna. Produkty wypełnione doskonałym polskim puchem gęsim 100%. Kołdry i poduszki przeznaczone dla osób poszukujących komfortu, wygody oraz dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja MATERACOWA PRESTIGE - Kolekcja stworzona dla osób lubiących ponadprzeciętnie grube kołdry i poduszki, wizualnie cechuje je wysoka - materacowa ścianka zewnętrzna oraz zwiększona ilość wypełnienia. Poduszki o takiej konstrukcji są zdecydowanie wyższe niż tradycyjne. Kołdry z kolei są bardziej ciepłe, idealne dla: zmarzluchów, osób starszych i schorowanych. Wypełnione polskim puchem gęsim 100%. Pokryta super delikatniejszą tkaniną pokryciową o gramaturze 90g/m2. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Kołdry zimowe

Kolekcja PREMIUM - Najwyższej jakości kołdry i poduszki, wyjątkowo miękkie i otulające. Wypełnione polskim puchem gęsim 100%. Pokryta super delikatniejszą tkaniną pokryciową o gramaturze 90g/m2. Kolekcja dla osób ceniących podwyższoną wygodę i niespotykany komfort. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja SILVER - Tańszy wariant kolekcji SILVER PRESTIGE wypełniony puchem gęsim 90%. Tkanina pokryciowa w obydwu kolekcjach jest taka sama, posiadająca prozdrowotne i antybakteryjne właściwości. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Poduszki 3-komorowe Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja ORGANIC COTTON - Bądź ECO - kolekcja pokryta tkaniną z bawełny organicznej, która jest bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku od tradycyjnej bawełny. Kołdry i poduszki wypełnione polskim puchem gęsim 90%. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Poduszki 3-komorowe - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja MATERACOWA - Kolekcja stworzona dla osób lubiących wyjątkowo mocno wypełnione kołdry i poduszki, wizualnie cechuje je wysoka - materacowa ścianka zewnętrzna oraz większa ilość puchu. Poduszki o takiej konstrukcji są zdecydowanie wyższe niż tradycyjne. Kołdry z kolei są bardziej ciepłe, idealne dla: zmarzluchów, osób starszych i schorowanych. Wypełnione polskim puchem gęsim 90%. Pokryta delikatniejszą antybakteryjną tkaniną pokryciową o gramaturze 105g/m2. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania.
Poduszki - Kołdry zimowe

Kolekcja DREAM - Najwyższej jakości kołdry i poduszki. Idealny kompromis pomiędzy komfortem, a wysoką ceną. Wypełnione polskim puchem gęsim 90%. Pokryta delikatniejszą antybakteryjną tkaniną pokryciową o gramaturze 105g/m2. Produkt nagrodzony Złotym Medalem MTP 2016 oraz Złotym Medalem 2016 - Wybór Konsumentów. Wyroby bezpieczne dla alergików, z możliwością prania. Najbardziej polecane przez nas produkty, zapewniające bardzo wysoki komfort użytkowania przy zachowaniu przystępnej ceny.
Poduszki
 - Poduszki 3-komorowe - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe - Kołdry '4 Pory Roku'

Kolekcja BASIC+ - Wysokiej jakości puchowe kołdry i poduszki. Idealny kompromis pomiędzy wysokim komfortem i wysoką ceną. Wypełnione polskim puchem gęsim 70%. Pokryte miękką puchoszczelną tkaniną pokryciową o gramaturze 130g/m2. Komfortowe wyroby dostępne w umiarkowanej cenie.
Poduszki
 - Poduszki wysokie - Poduszki 3-komorowe - Kołdry letnie - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja TRADYCYJNA - Wysokiej jakości puchowe kołdry i poduszki wypełnione tradycyjne przygotowanym surowcem, tj. ręcznie dartym pierzem gęsim z dodatkiem puchu. Pokryte miękką puchoszczelną tkaniną pokryciową o gramaturze 130g/m2. To kołdry i poduszki przeznaczone dla tradycjonalistów.
Poduszki - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

 

Classic - Grupa ekonomicznych naturalnych kołder i poduszek wypełnionych puchem, półpuchem i pierzem. Przygotowywane zgodnie z europejskimi normami czystości i bezpieczeństwa wyrobów puchowych PN-EN 12934. Posiadają atest PZH - wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Kolekcja BASIC - Odpowiednik kolekcji Basic+, wyroby wypełnione również polskim puchem gęsim 70%. Pokryte jednak zostały tkaniną o gramaturze 185g/m2. Kołdry uszyte szwem tradycyjnym. 
Poduszki - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

- Kolekcja poduszek PUCH GĘSI 60% - Kolekcja poduszek puch gęsi 60%, wypełnione jak sama nazwa wskazuje puchem gęsim 60%. Pokryte tkaniną o gramaturze 185g/m2.
Poduszki

Kolekcja PÓŁPUCH - Wyroby wypełnione polskim półpuchem gęsim 20%, pozostałe 80% to pierze gęsie. Pokryte zostały tkaniną o gramaturze 185g/m2. Kołdry uszyte szwem tradycyjnym. 
Poduszki - Kołdry całoroczne - Kołdry zimowe

Kolekcja PIERZE - Wyroby wypełnione polskim pierzem gęsim. Pokryte zostały tkaniną o gramaturze 185g/m2. Kołdry uszyte szwem tradycyjnym. Nie posiadamy tej kolekcji w ofercie ponieważ wyroby posiadają bardzo zbliżoną cenę do wyrobów kolekcji PÓŁPUCH przy ogromnej różnicy jakościowej. W przypadku zainteresowania tą kolekcją prosimy o kontakt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl