Infolinia.: 660-48-54-64 (pon-pt 9:00 – 18:00)
mail: sklep@sypialniamarzen.pl

Kołdra puchowa, czy kołdra wełniana?
Kołdra puchowa, czy kołdra wełniana?

Miękka, zapewniająca dobrą izolację kołdra, to podstawa spokojnego i komfortowego snu. Obecnie na rynku możemy wybierać w pościeli zarówno w aspekcie jej kształtu jak grubością i jakością wsadu. Nierozstrzygnięty pozostaję dylematy, czy lepsza będzie kołdra puchowa, czy kołdra z wełny.

Puchowe wypełnienie

Kołdry puchowe wykonane są najczęściej kaczego lub gęsiego puchu. Jej niewątpliwą zaletą jest lekkość produktu przy zachowaniu wszystkich właściwości grzewczych. Kołdry wypełnione puchem uznawane są za ciepłe, a jednocześnie nie przegrzewają ciała i pozwalają skórze swobodnie oddychać. Pozwala to na używanie produktu przez cały rok. Koszt kołdry, która jest wypełniona w pełni gęsim puchem, kształtuje się na poziomie około tysiąca złotych. Za połowę tej ceny możemy kupić produkty, w których występuję mieszanka piór oraz puchu. Nie mają one jednak tych właściwości co kołdra wykonana w pełni z puchu.

A może wełna?

Kołdra z wełny także cechuję się wysokimi parametrami oddychania. Nie przegrzewa skóry latem i pozwala zachować ciepło w zimowe wieczory. Nie osiadają na niej roztocza i większość bakterii. Dzięki temu jest przyjazna dla alergików i osób uczulonych z wyłączaniem osób uczulonych na samą wełnę. Dodatkowo kołdry wełniane skutecznie łagodzą bóle związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa czy reumatyzmem. Ostatecznie kołdry wykonane z owczej wełny nie odkształcają się w wyniku codziennego użytkowania, co zapewnia im długą trwałość bez utraty jakości produktu.

Jak widać dylemat związany z wyborem wypełnienia kołdry, nie jest prosty do rozwiązania. I na bazie ogólności nie sposób wydać tu autorytarny wyrok, który produkt jest lepszy lub gorszy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika i osobistych priorytetów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl