Infolinia.: 660-48-54-64 (pon-pt 9:00 – 18:00)

mail: sklep@sypialniamarzen.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 399 zł
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 399,00 zł.

Kołdra to najważniejszy element w sypialni. Zabezpiecza ona ciało przed wychłodzeniem, pozwalając na spokojny i głęboki sen. Grubość kołdry powinna być odpowiednio dobrana do temperatury panującej w sypialni oraz indywidualnych preferencji jej użytkownika. Nie jest to trudne ponieważ aktualnie produkowane kołdry puchowe dostępne są w kilku wariantach grubości, min: letnie, całoroczne, zimowe i 4 Pory Roku.

Puch jako wypełnienie jest do dzisiaj niedościgniony patrząc na jego właściwości. Najważniejsza z nich to wyjątkowa lekkość przy zachowaniu wysokiej termoizolacyjności. Wypełnienie puchowe w połączeniu z bawełnianymi tkaninami pokryciowymi gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Również trwałość kołder puchowych jest zdecydowanie najwyższa, wystarczy taką kołdrę wywietrzyć i dobrze strzepnąć, żeby powróciła do pierwotnej sprężystości i puszystości.

W przypadku kołder puchowych należy zwrócić uwagę na jakość użytego puchu. Im wyższej jakości surowiec użyty do wypełnienia tym mniejsza waga kołdry. Puch jest bardzo sprężysty i pusty w środku, gromadzi dużo powietrza które to de facto jest izolatorem ciepła. Im lepszy jakościowo puch wypełnia kołdrę tym delikatniejsza tkanina pokryciowa zastosowana jest do uszycia wsypy, zmniejszając dodatkowo wagę kołdry oraz tworząc ją bardziej miękką i otulającą. Takimi cechami mogą poszczycić się tylko najlepsze kołdry. Nie są to niestety tanie kołdry, jednak są bardzo trwałe i rozkładając koszt na lata realny koszt spada do bardzo opłacalnego poziomu.

Kolejny mit jest taki, że kołdry puchowe są bardzo ciepłe. Kołdry występują w wielu wariantach cieplnych. Od bardzo grubych kołder zimowych, przez uniwersalne całoroczne i modyfikowalne w wersji 4 Pory roku, aż po najcieńsze kołdry na lato.

Kołdry z puchu często błędnie nazywane są pierzynami. Różnica jest taka, że pierzyna nie jest pikowana i wypełnienie swobodnie przemieszcza się w jej wnętrzu. Z kolei kołdra posiada przepikowanie, które zatrzymuje wypełnienie zawsze na swoim miejscu. Większość osób nazywa też kołdry puchowe kołdrami z pierza lub pierzowymi. Pierze jednak jako twardy i ciężki element nie nadaje się do wypełnienia kołder, gdyż byłyby one zbyt ciężkie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl