Infolinia.: 660-48-54-64 (pon-pt 9:00 – 18:00)

mail: sklep@sypialniamarzen.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 399 zł
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 399,00 zł.
Producenci
Dlaczego warto wybrać kołdrę klasy premium?

Wybierając kołdrę i pościel do naszej sypialni, musimy mieć świadomość, że jest to zakup na lata. Rzadko bowiem kupujemy tego typu produkty na jeden sezon. Nie ma to bowiem ani sensu ekonomicznego, ani tym bardziej nie zwiększy naszego komfortu snu. Dlatego każdorazowo należy przemyśleć decyzję o kupnie pościeli i wybrać taką, która zapewni nam najwyższą jakość odpoczynku w nocy.

Rynek producentów pościeli nie pozostawia złudzeń. Nie ma tu miejsca na żadne odcienie szarości i jeśli jakiś produkt jest wyjątkowo tani, to najczęściej wiążę się to z tym, że jednocześnie jest bardzo niskiej jakości. Na przeciwnym biegunie znajdują się kołdry klasy premium. To szczególny rodzaj pościeli, gdzie jej właściwości zostały znacznie zwielokrotnione i produkty tego typu cechują się lepszą jakością, dłuższą żywotnością i przez wiele lat zachowują swoje pierwotne cechy fabryczne. Oznacza to, że nie odkształcają się i nie niszczą w efekcie codziennego użytkowania, a jedynie w wyniku niewłaściwej konserwacji. Analogicznie zachowują się też dobrej jakości poduszki. Choć ich cena jest wyższa niż w przypadku tych, dostępnych w każdym supermarkecie, to wydatek należy tutaj traktować na równi z inwestycją. Standardowa poduszka musi być wymieniana co najmniej raz na rok, a często zdarza się tak, że w wyniku intensywnego użytkowania, jesteśmy zmuszeni to robić nawet co pół roku. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym jest jednorazowy zakup dobrej jakości poduszki premium, która posłuży nam kilka lub nawet kilkanaście sezonów. Nie tylko oszczędzimy tu pieniądze, które musielibyśmy wydać co roku na wymianę poduszki, ale też zagwarantujemy sobie dużo wyższy komfort snu w porównaniu do tego, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć, wykorzystując zwykłą, kupioną w supermarkecie poduszkę.

Kołdry czy poduszki o podwyższonych właściwościach mogą mieć różną budowę i wypełnienia. Bardzo często jest to puch, który ze względu na swoje właściwości izolacyjne traktowany jest jako produkt najbardziej luksusowy. Kołdry wykonane z tego materiału są najlżejsze, a mimo tego dają takie samo ciepło jak kołdry półpuchowe. Ogromną zaletą puchu jest to, ze w zimie grzeje, natomiast w lecie nie dopuszcza do przegrzania człowieka. Inaczej jednak niż w standardowych kołdrach tego typu, puch jest tutaj szczelnie zamknięty przy wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych. Nie mamy zatem do czynienia z tak znanymi doświadczeniami, jak powolne rozpadanie się kołdry puchowej czy „wychodzenie” puchu ze środka kołdry. To oznacza zaś, że kołdra taka może nam służyć nawet latami. Innym wypełnieniem stosowanym w kołdrach premium jest owcza wełna. Wkład kołder tego typu stanowi prana wełna krajowych merynosów, owcy łowickiej lub owiec szetlandzkich. Najlepszym gatunkiem wełny charakteryzują się merynosy australijskie i argentyńskie, ponieważ są one hodowane w warunkach naturalnych i bardzo dużych wahaniach temperatury. Wełna zapewnia nie tylko doskonałą wentylację, ale też właściwe dotlenienie organizmu podczas snu i oddychanie skóry. Wszystko to za sprawą specyficznych właściwości wełny. Reaguje ona na zmianę temperatury w ten sposób, że w lecie się rozpręża, a kiedy jest zimno, kurczy się. Jedyną wadą tej kołdry bez względu na jej cenę i jakość jest to, że absolutnie nie może być ona używana przez alergików. Jeśli chodzi o kołdry syntetyczne, to ich jakość też może być zachowana na najwyższym poziomie. Często zbudowane są one na bazie granulatu silikonowego. To cienkie włókienka, które są skręcone w małe kłębuszki o średnicy ok. 5 mm. Ze względu na swoje właściwości jest porównywalny do naturalnego puchu. Granulat jest odporny na pranie w wysokich temperaturach, zbijanie się i spłaszczanie. Bez żadnych przeciwwskazań mogą one być stosowane także przez alergików. Podobnie dzieje się w przypadku włókien poliestrowych. Poprzez swoje doskonałe właściwości zapewniają świetną izolację cieplną i puszystość oraz pozwalają skórze na oddychanie podczas snu. Ponieważ są odporne na osadzanie się kurzu i alergenów są przyjazne dla alergików i małych dzieci. Także je wykorzystuje się przy produkcji kołder premium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl